Studio DPT

W przypadku gdy nie posiadają Państwo projektu do druku nasi graficy przygotują go za Was, co gwarantuje prawidłowe wykonanie finalnego produktu.

 

Jeżeli dysponują Państwo projektem to powinien on spełniać poniższe wymagania dotyczące pliku do druku:
– Plik PDF w wersji 1.4 (zgodnej z Acrobat 5.0.)
– Prace przygotowane w trybie kolorów CMYK bez osadzonych dodatkowych profili
– Wszystkie czcionki zamienione na krzywe
– Spady po 2 mm z każdej strony
– Odległość ważnych elementów graficznych i tekstów od linii cięcia min. 3 mm
– Zalecana rozdzielczość map bitowych użytych w pracy to 300 dpi, kolorystyka CMYK, 8 bitów na kanał
– W przypadku prac wielostronicowych (np. katalogi, broszury) każda ze stron projektu powinna być na osobnej stronie dokumentu
– Linie cięcia nie są konieczne a jeżeli występują to powinny znajdować się poza obszarem brutto
– Używanie efektów specjalnych np. cienie lub przeźroczystości w programie CorelDraw może powodować błędy w druku dlatego zaleca się spłaszczenie projektu do jednej warstwy z zachowaniem w postaci wektorowej tekstów, logotypów, linii oraz innych ważnych elementów
– Jeżeli w projekcie występuje lakier UV, hot-stamping lub wykrojnik to powinny być one przygotowane jako dodatkowy kolor 100% z włączonym nadrukowaniem i umieszczone na tej samej stronie co grafika projektu.

Wiedza, doświadczenie i wszechstronność naszego zespołu pozwala nam realizować projekty nie tylko związane z drukiem ale także na potrzeby internetu do wykorzystania w social mediach.
Oprócz typowych plików do druku pdf przyjmujemy również prace zapisane w innych formatach np.: tiff, jpg, pliki pakietu office. W takim przypadku pliki są dokładnie analizowane i jeżeli zachodzi taka potrzeba pomagamy poprawić ewentualne niedociągnięcia aby zapewnić jak najlepszy efekt końcowy. Z tego typu plików drukowane są głównie prace w druku cyfrowym.

Jeżeli zainteresowały Państwa usługi naszego zespołu graficznego serdecznie zapraszamy do kontaktu!